Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Nastavení wifi routeru - všeobecně

Junior Member
    Datum registrace
    Jun 2010

Nastavení wifi routeru - všeobecně

Připojení kabelů k routeru

Zezadu na routeru najdete dvě nebo více označených zdířek, zdířka u které je nápis WAN nebo INTERNET slouží k připojení kabelu od poskytovatele internetu, tato zdířka také bývá nějak viditelně oddělena od ostatních.
    Další zdířky bývají očíslovány nebo jinak označeny např. pc, lan, lan 1, ... do nich zapojujeme kabel od počítače nebo od dalších síťových prvků ( síťová tiskárna, switch, ...)

1) Připojte kabel od poskytovatele internetu do zdířky WAN nebo INTERNET
    2) Do zdířky určené pro počítač přípojte jeden konec síťového kabelu a druhý připojte do počítače.

Na routeru by se měli rozsvitit kontrolky informující o propojení.

3) Pokud vše proběhlo v pořádku můžete přejít na další krok

Zjištění defaultní ip adresy routeru
    je několik možností jak získat ip adresu routeru
    - lze ji najít v návodu jako default ip např. 192.168.1.1 ,192.168.2.1,….

- router většinou přidělí ip adresy vašemu počítači automaticky, ip adresa brány = ip adresa routeru
    - ip adresy lze jednoduše zjistit příkazem ipconfig v příkazovém řádku(stisknout tlačítko s logem windows + r a do řádku napsat cmd a ok)

Přihlášení do web administrace

-spusťte internetový prohlížeč ( Internet Explorer, Firefox,…) a zadejte ip adresu routeru namísto internetové adresy a stiskněte enter
    -pravděpodobně router požádá o jméno a heslo… opět uvedené v návodu nebo zkuste nejčastěji používané nastavení u nových routerů
    uživatel: admin
    heslo: 1234

nebo

heslo: "nevyplňujte"

popřípadě

heslo: admin

pokud ani jedna z těchto kombinací nejde, je nutné jméno a heslo dohledat v návodu

nastavení ip adres

- V případě, že je počítač propojen s routerem a internet půjde přejděte rovnou na nastavení bezdrátového vysílání

- v routeru budeme hledat nastavení ip adres, každý router ma jiné rozložení menu, ale nejdůležitější názvy zůstavají stejné
    - najdeme nastaveni ip adres pro WAN a zde buď ponecháme nastavení dynamic ip (adresy přidělované automaticky) nebo nastavíme static ip (nastavení ip ručně) - informace o nastavení najdete na smlouvě od poskytovatele
    - pokud je to nezbytné vyplníme ip adresy včetně dns serveru, které vám přidělil poskytovatel služeb
    - nastavení pro LAN - není nutné měnit pokud nejsou ve stejném rozsahu jako adresy na wan

nastavení bezdrátového vysílání ( název sítě, kanál, zabezpečení )

Vše bývá v menu pod slovíčkem WIRELESS možná s kombinací např. wireless settings tady
    - nastavte název sítě, v routeru označeno jako ESSID - nepoužívejte svoje jméno,čislo popisný apod., označte svou síť např. " doma-l98 " pak
    - vyberte kanál bývá označeno jako CHANNEL , občas zase s nějákou kombinací např. select channel ( pokud je možnost AUTO, vyberte ji)
    - nastavte zabezpečení, bývá označeno jako SECURITY je několik možností zabezpečení s tím, že filtrování mac adres a skrývání sítě nemá žádný význam - není problém zjistit skryté sítě a naklonovat mac adresu během chvíle. K nejčastějšímu zabezpečení bezdratových sítí se používá klíč - ten už dokáže odradit k pokusům o připojení k bezdrátové síti, nejlepši je šifrování wpa2, které "zatím" nejde prolomit. Na klíč použijte kombinaci písmen a čísel, čím delší tím bezpečnější např. něco jako " kas76daJGjd65673KHkhd "

zaheslování routeru

- vytvoříme nové heslo do administrace routeru většinou bývá v menu pod položkou system označeno jako password. Do kolonky user zadejte např. admin a do kolonky password jako heslo nějákou kombinaci čísel a písmen např. něco jako " 97fdsd7f6 "

Pokud se i přes to router nedaří nastavit, můžete se registrovat na fóru a zde založit nové téma s přesným popisem problému. ( Nezapomeňte uvést výrobce a typ routeru )
    Last edited by BluePort; 13-09-2011 at 21:55.

Neregistrovaný
    Guest

pomos se sprovoznením site

Poradte mi prosím jak co pozměnit aby sít fungovala jak má, internet jede ale nemohu se dostat do administrace wifi routru edinmax, Přikaz tracert nefunguje :-(

Chci se zepatat jestli mám správně osazeny zdiřky LAN a WAN, internet mi jede ale v administraci se nemohu dostat do routeru od edinmaxu . A zařáží mě že u manualu tpliku je přívod internetu vždy přiveden na WAN, v mém případě ho mám na LAN a funguje, při propojení na WAN však ne.
    navíc když dám trasovani sitě pomocí ,,tracert ,, tak mi prostě trasovani nejdede, píše že vypršel časový limit. Poraďte prosím co pozměnit a aby to fakalo jak má. Wifi je nastaveno dobře, běží se zabezpečením WPA2 .
    Jde mi hlavně o tom aby mi šel internet a abych se dostal do administrce všech routru z (modrého pc).Do ADSL routru se dostanu a do obou tp linku se dostanu ale do edinmaxu ne.Raději bych využíval přidělování adres, než si adresy nastavovat sam, je to naprd hlavně u ntb, kdy v případě připojeni k jiné síti (v kanceláři) musím TCPIP opět změnit na automatické.Druhej DHPC server na tom tp linku sem zapnul,protože bez něj to nejelo vubec. Edinmax je AP protože mezi edinmaxem a tplinkem je cca 400m.
    Náhled sitě: http://www.2i.cz/4be10d27f4

Junior Member
    Datum registrace
    Nov 2012
    Prosím o radu, nemohu se dostat do nastavení routeru straight core wrt-311.

Neregistrovaný
    Guest
    Návod je opravdu vydařený akorát mám pár problémů za prvé když napojím PC na router tak PC ani kontrolka na routru nefungují a další trošku zapeklitý problém je administrace jelikož jsem nebyla u instalace internetu a routeru tak nemám ponětí co vše tu ten pán dělal a rodiče mi to tuplem nevysvětlí do administrace jsem se pomocí hesla a jména které je na routeru nedostala a papíry od netu nemohou a hlavně nechtějí rodiče hledat

Neregistrovaný
    Guest
    Citovat Původně odeslal Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Návod je opravdu vydařený akorát mám pár problémů za prvé když napojím PC na router tak PC ani kontrolka na routru nefungují a další trošku zapeklitý problém je administrace jelikož jsem nebyla u instalace internetu a routeru tak nemám ponětí co vše tu ten pán dělal a rodiče mi to tuplem nevysvětlí do administrace jsem se pomocí hesla a jména které je na routeru nedostala a papíry od netu nemohou a hlavně nechtějí rodiče hledat
    Kontrolky informující o propojení se musí rozsvítit, jinak je problém v kabelu nebo je vadný port v jednom ze zařízení. Problém s heslem by vyřešil reset routeru do továrního nastavení, ale pak je třeba celý router od začátku nastavit, aby vše fungovalo jak má.

pecador
    Guest

Wan

Citovat Původně odeslal BluePort Zobrazit příspěvek
    Připojení kabelů k routeru

Zezadu na routeru najdete dvě nebo více označených zdířek, zdířka u které je nápis WAN nebo INTERNET slouží k připojení kabelu od poskytovatele internetu, tato zdířka také bývá nějak viditelně oddělena od ostatních.
    Další zdířky bývají očíslovány nebo jinak označeny např. pc, lan, lan 1, ... do nich zapojujeme kabel od počítače nebo od dalších síťových prvků ( síťová tiskárna, switch, ...)

1) Připojte kabel od poskytovatele internetu do zdířky WAN nebo INTERNET
    2) Do zdířky určené pro počítač přípojte jeden konec síťového kabelu a druhý připojte do počítače.

Na routeru by se měli rozsvitit kontrolky informující o propojení.

3) Pokud vše proběhlo v pořádku můžete přejít na další krok

Zjištění defaultní ip adresy routeru
    je několik možností jak získat ip adresu routeru
    - lze ji najít v návodu jako default ip např. 192.168.1.1 ,192.168.2.1,….

- router většinou přidělí ip adresy vašemu počítači automaticky, ip adresa brány = ip adresa routeru
    - ip adresy lze jednoduše zjistit příkazem ipconfig v příkazovém řádku(stisknout tlačítko s logem windows + r a do řádku napsat cmd a ok)

Přihlášení do web administrace

-spusťte internetový prohlížeč ( Internet Explorer, Firefox,…) a zadejte ip adresu routeru namísto internetové adresy a stiskněte enter
    -pravděpodobně router požádá o jméno a heslo… opět uvedené v návodu nebo zkuste nejčastěji používané nastavení u nových routerů
    heslo: 1234

nebo

heslo: "nevyplňujte"

popřípadě

heslo: admin

pokud ani jedna z těchto kombinací nejde, je nutné jméno a heslo dohledat v návodu

nastavení ip adres

- V případě, že je počítač propojen s routerem a internet půjde přejděte rovnou na nastavení bezdrátového vysílání

- v routeru budeme hledat nastavení ip adres, každý router ma jiné rozložení menu, ale nejdůležitější názvy zůstavají stejné
    - najdeme nastaveni ip adres pro WAN a zde buď ponecháme nastavení dynamic ip (adresy přidělované automaticky) nebo nastavíme static ip (nastavení ip ručně) - informace o nastavení najdete na smlouvě od poskytovatele
    - pokud je to nezbytné vyplníme ip adresy včetně dns serveru, které vám přidělil poskytovatel služeb
    - nastavení pro LAN - není nutné měnit pokud nejsou ve stejném rozsahu jako adresy na wan

nastavení bezdrátového vysílání ( název sítě, kanál, zabezpečení )

Vše bývá v menu pod slovíčkem WIRELESS možná s kombinací např. wireless settings tady
    - nastavte název sítě, v routeru označeno jako ESSID - nepoužívejte svoje jméno,čislo popisný apod., označte svou síť např. " doma-l98 " pak
    - vyberte kanál bývá označeno jako CHANNEL , občas zase s nějákou kombinací např. select channel ( pokud je možnost AUTO, vyberte ji)
    - nastavte zabezpečení, bývá označeno jako SECURITY je několik možností zabezpečení s tím, že filtrování mac adres a skrývání sítě nemá žádný význam - není problém zjistit skryté sítě a naklonovat mac adresu během chvíle. K nejčastějšímu zabezpečení bezdratových sítí se používá klíč - ten už dokáže odradit k pokusům o připojení k bezdrátové síti, nejlepši je šifrování wpa2, které "zatím" nejde prolomit. Na klíč použijte kombinaci písmen a čísel, čím delší tím bezpečnější např. něco jako " kas76daJGjd65673KHkhd "

zaheslování routeru

- vytvoříme nové heslo do administrace routeru většinou bývá v menu pod položkou system označeno jako password. Do kolonky user zadejte např. admin a do kolonky password jako heslo nějákou kombinaci čísel a písmen např. něco jako " 97fdsd7f6 "

Pokud se i přes to router nedaří nastavit, můžete se registrovat na fóru a zde založit nové téma s přesným popisem problému. ( Nezapomeňte uvést výrobce a typ routeru )
    Nepopisujete jak se připojit, když není kabel WAN. Internetový signál k nám jde z věže kostela, kam by měla být nasměrována anténa. Poskytovatel připojení ve smlouvě uvádí jakási hausnumera, nebo že to nastaví (samozřejmě za tučnou částku vedle měsíčního poplatku).

Administrator
    Datum registrace
    Apr 2011
    Kabel WAN je přívodní síťový kabel od Vašeho přijímače internetu... ( buď vyvedený přímo z antény, nebo z klienta umístěného např. na půdě u antény )... nebo potřebujete nastavit wifi router jako přijímač, který připojíte k anténě mířící na kostel pomocí pigtailu? jakási hausnumera budou pravděpodobně ip adresy, které musíte zadat do routeru. Popř. zkuste více popsat jak a co tam máte zapojené.

Neregistrovaný
    Guest

TP_LINK prosím o radu moc moc děkuji

Mám statickou ip naťukala jsem ho do nastavení routru ted mi internet jede ale wifi zase nejede protože nemůže načíst ip adresu jsem z toho už zoufalá mám Windows 7 prosím o odpověd jako pro hotentoty tak aby mi už po týdnu jel děkuji a děkuji

hotentot
    Guest

TP-link

no jo jenže se mi po 2 hodinách internet i wifi vypnou a to má tak být?

Neregistrovaný
    Guest
    Citovat Původně odeslal Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Mám statickou ip naťukala jsem ho do nastavení routru ted mi internet jede ale wifi zase nejede protože nemůže načíst ip adresu jsem z toho už zoufalá mám Windows 7 prosím o odpověd jako pro hotentoty tak aby mi už po týdnu jel děkuji a děkuji

Máte zapojený přívodní kabel do zdířky WAN zezadu na routeru? ( tušim, že modře označená ).

Štítky pro toto téma

Pravidla přispívání